Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
Extraliga a liga mládeže měla na programu 5., resp. 4.-5. kolo
Výhra A-týmu v derby,
Béčko dobylo Buštěhrad, 2x!
 
V extralize dnes hostil náš Á-tým mládeže ŠK Teplice. Zatím byl na 5.místě 8členné skupiny západ. Hraje se o první čtyřku, která postoupí do jarního finále A o 1.-8.místo a vyhne se skupině o záchranu, velmi těžké, padají 4 týmy z 16. 
 Naši byli zatím 5. a dnes naplno zabodovali s posledním týmem tabulky Teplicemi 4:2. Vyhráli první tři hráči: Míra Jirásko, Dan Hong Werner a Vláďa Veverka. Remízou 3 zápasové body jistil Prokop Licek. Pak ještě půlbod přidal Martin Mikulka, neuspěl jen Lukáš Lev.    
 
  Naši jsou na hranici "zlomu" 4. a 5. místa. Čekají je však nejsilnější soupeři vedoucí Kobylisy a třetí Plzeň (porazila nyní Kobylisy). Bude to velká výzva 20.1. v Teplicích oba týmy porazit a postoupit do A-finále. Vše je otevřené.
   
 
 Buštěhrad 2x dobyt naším Béčkem

  Poslední celek tabulky 1.ligy, náš B-tým, měl dlouhou cestu do Buštěhradu, sraz v 5.hodin na nádraží.
   Jak by pravil klasik: "Kdo nechce cestovat, hraje okresní přebor"
 Mládež B-týmu porazila Buštěhrad B vysoko 5:1. Neuspěl jen Nikola Hampl na   1.šachovnici. Vyhráli: Ondra Stibor, Vítek Zischka, Ivan Poliakov, Bohdan Zikranets, Honza Řeháček. 
  Odpoledne došlo k nečekanému. Náš tým bez ohledu na složité cestování od brzkých hodin porazil i favorita Buštěhrad A, také 4:2. Zvítězili: Ivan Poliakov, Bohdan Zikranets, Honza Řeháček, remízovali Ondra Stibor, Vítek Zischka, na 1.š. prohrál Nikola Hampl.  

Rázem mají naši z nuly 6 bodů a reálnou šanci bojovat o záchranu (padají polsední tři). 6. a 7.kolo je na programu 20.1. a u nás hostíme v DDM Tietz Karlovy Vary a ŠK Karlovy Vary. 

  Tabulka 1.ligy mládeže  
 

  Naše áčko dospělých ve 2.lize (zatím bez bodu) hostí v našem DDM od 10.h. v neděli 3.12. 
DDM Prahu. Ta má naopak 3 výhry. 
 
Aktualizováno 3.12. 20:00 : 
Áčko dospělých má první bod, ale spíše 2 body ztratilo 
 
Škoda, dobře rozehraný zápas se trochu vymkl a nechali naši soupeř srovnat na 4:4. Pražáci přijeli jen v sedmi (ale naopak s velmistrem), tak si žák Vláďa Veverka ligovou premieru mezi dospěláky uhrál jen kontumační výhrou, když neměl soupeře. Brzy přidal další bod Pavel Chrz. Dorostenci Dan Hong Werner a Honza Václavík remízovali, vedli jsme 3:1. Pak však soupeři dotahovali, byť naši měli dobré pozice a Dan Balín i dvojtahový mat, který bohužel neviděl a prohrál. Prohrál i Jakub Přibyl. Na první šachovnici se blýskl Jarda Říha remízou do holých králů s velmistrem Lechtýnským. A za stavu 3,5:3,5 bojoval Petr Němec, ale nakonec asi spravedlivá remíza v partii na konečných 4:4. Na tři zápasové body jsme to měli rozehráno, spíše jsme dva body ztratili.  

Krajský přebr II. třídy (KP II.) Náš D a E tým tentokrát nebodoval, 2,5:5,5 prohrálo céčko s Bystřanyskými jezdci, výhra na první šachovnici potěšila od žáka Martina Mikulky. Déčko neuspělo s favoritem, Litoměřicemi C 1,5:6,5.